Diş Bakımı Hizmetleri
Diş temizliği, diş parlatma, diş röntgeni, diş çekimi ve ağız cerrahisi

Diş Bakımı

Diş Bakım Servisimizde diş temizliği ve parlatma , diş röntgeni, diş çekimi ve ağız cerrahisi hizmetlerini sunmaktayız.Hayvanların dişleri de insanlarda olduğu gibi bakım ister. Özellikle evde beslenen hayvanların diş sağlığı hayvanın genel sağlığını yakından ilgilendirmektedir. İstanbul Veteriner Polikliniğin de diş sağlığı konusunda sizlere en güncel ve doğru bilginin verilmesi hedeflenmiştir.

 

Tavşan ve Guinea Pig gibi exotik hayvanlarda diş bakımı çok önemlidir.Bu hayvanların dişleri devamlı olarak uzar.Bu dişlerin normal anatomik yapılarına uygun olarak törpülenmesi ya da kesilmesi gerekir.Molar diş uçları orantısız uzayarak dil üzerinde baskı yapar ve hayvan yemek yiyemez.Dilde ve yanak mukozalarında yaralar oluşabilir. Böyle durumlara müdahale özel beceri ve ekipman gerektirmektedir.Ağrı kesici ve sakinleştirici verilmeden yapılan uygulamalar gayri insani olup hayvanlarınızın ölümüne neden olabilir.

Bu hayvanların ağız bakım ve cerrahi müdahale ekipmanları özel olarak hazırlanmış ekipmanlar dır. Bu.Bu ekipmanlar İstanbul kliniğimizde mevcuttur.

Hayvanlarınızın  dişlerini nasıl fırçalaya bileceğinizi aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.