Hizmetlerimiz
Polikliğimizde sunulan hizmetler

Hizmetlerimiz

 

Kliniğimiz kuş , egzotik hayvanlar , kedi ve köpeklerde  teşhise yönelik testleri yapabileceğimiz sadece hayvan sağlığı için üretilmiş laboratuvar malzemeleri ve cihazlarıyla donatılmıştır.

Yüksek frekanslı röntgen cihazı ve bilgisiyarlı radyografi (CR) ile Kanarya’dan büyük Afrika Kaplumbağa’sına kadar mükemmel röntgen çekebilme kapasitesine ve çekilen röntgenleri doğru şekilde okuyabilme becerilerine sahibiz.Kliniğimizde Röntgen çekimlerinde koruyucu kurşun önlük, eldiven ve tiroid bezi koruyucusu kullanılması zorunludur.

Ameliyathanemiz en güvenli anestezi gazlarından sayılan İsoflorane anestezisi yapabilen anestezi cihazı,ameliyat esnasında kalp, solunum, tansiyon (Büyük ırk kuşlarda ameliyat esnasında tansiyon monitorizasyonu yapılabilmektedir), vücut ısısı gibi vital bulguları takip edebileceğimiz monitörler, ısı kaybını önlemek için özel ısıtma pompaları ile donatılmıştır.


Kliniğimiz sadece egzotik hayvanlar için üretilmiş  cihaz ve ekipmanlara sahip olup Tavşan, Guinea Pig gibi hayvanlara diş bakım hizmeti vermekteyiz. Bu hayvanların dişleri belirli aralıklarla özel bakım gerektirmedir. Anestezi ve ağrı kesici verilmeden bu tür hayvanlarda  ön diş kesilmesi insani bir yöntem değildir ve  tıbbi olarak kabul edilemez. Kliniğimizde bu tür egzotik hayvanlarda  özel dental ünite, özel cerrahi masa ve diş tedavi ve bakım ürünleri kullanılmaktadır.


 

Hasta kuş, egzotik hayvanların optimum ısı ve nem ortamında tutulduğu özel yoğun bakım ünitemiz sıklıkla kullanılmaktadır.Hasta kuş ve diğer hayvanların bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için özel tüplerle gündüz – gece  özel hazırlanmış yoğun bakım yemekleri ile beslenmeleri gerekmektedir.Bu durumdaki hayvanlar kesinlikle yalnız bırakılmamakta ve geceleri evimizde bakımlarına devam edilmektedir.


  • Özellikle kuşlar sularına konulan ilaçlardan faydalanamazlar. Bu uygulama maalesef hiç bir işe yaramamaktadır. Tüm ilaçlar taramızdan özenle  formüle edilerek hazırlanmakta ve hayvan sahiplerine ağız yolu ile nasıl verecekleri öğretilmektedir.

 

  • Kuş ve egzotik hayvanlarda hastalıkların en önemli nedeni yanlış beslemedir. Bu konuda tüm hayvan sahiplerine gerekli bilgi tarafımızdan sağlanmaktadır. Ayçekirdeğinin kuş türlerine en fazla zarar veren yiyecek olduğunu hatırlatmak isteriz.