Hekimlerimiz
Uzman veteriner hekimlerimizle tanışın...

Istanbul Kuş, Egzotik ve Pet Kliniği logo

Biz Kimiz?

İstanbulKuş,Egzotik ve Pet Kliniği 1996 yılı Ocak ayında Florya Eceler sokakta faaliyetlerine başlamıştır.

Tam donanımlı evcil hayvan kliniği olarak İstanbul , Florya da hizmetlerine devam etmektedir. Evcil hayvanlarınızın yaşamları boyunca hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetlerini sunmak misyonu ile kurulmuş olan polikliniğimizde dostlarınızın tüm sağlık gereksinimlerine cevap verebilmekteyiz.

Kliniğimizde genç ve sağlıklı evcil hayvanlarınızın rutin sağlık hizmetlerinin yanı sıra , yaşlanma ile birlikte ortaya çıkabilecek hastalıkların erken tanısı, tedavileri yapılabilmektedir. Kedi, köpek, papağan, muhabbet kuşu, tavşan, hamster, guinea pig,kaplumbağa, kanarya vb. gibi evcil hayvanların yaşamları boyunca gerekli olabilecek tüm tıbbi ve cerrahi müdahaleleri yapabilecek kapasiteye sahip olan kuruluşumuz bu hizmetleri verebilecek donanımlara sahiptir.


Veteriner Hekimlerimiz

Akif Demirel, DVM

Veteriner Hekim

akifdemirel

Akif Demirel, 1982 yılında İstanbul  Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Askerlik hizmeti sonrası , 1985 yılında  İstanbul Yeşilköy’de  Yeşilköy Veteriner Kliniğini kurdu. 1988 yılında eşi Filiz Demirel ile birlikte  Kanada’ya gitti ve burada mesleki denklik sınavlarını , daha sonra da A.B.D deki sınavları vererek her iki ülkede de Veteriner Hekimlik ünvanı olan ilk  Türk Veteriner Hekimi oldu. 1996 Yılında Türkiye ye dönen Akif Demirel İstanbul Floryada İstanbul Kuş,Egzotik ve Pet Kliniğini kurdu.

Türkiye Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği kurucu başkanı olan Akif Demirel Association of Avian Veterinarians European Committee Türkiye temsilcisidir. Ayrıca ,

College of Veterinarians of Ontario,
Florida Board of Veterinary Medicine ,
Veterinary Informtaion Network
,
İstanbul Veteriner Hekimleri Odası ,
International Academy of Veterinary Pain Mangement
Association of Avian Veterinarians
FECAVA,
WSAVA,
TSAVA gibi kuruluşların üyesidir.

Dr.Filiz Demirel, Ph.D.

Veteriner Hekim

filizdemirel

Filiz Demirel (Özdoğan), 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesini derece ile bitirdi.İstanbul Büyükşehir belediyesinde gıda kontrol müfettişliği ,  Fatih Hayvan Hastanesinde poliklinik veteriner hekimliği  gibi görevlerde bulundu.Eşiyle birlikte  Iroquois Falls Animal  Hospital da 1996 yılına kadar çalışan Filiz Demirel 1996 yılında kurdukları  İstanbul Kuş,Egzotik ve Pet kliniğinde  Kanatlı Hayvanlar Veteriner hekimi olarak mesleğine devam etmektedir.Filiz Demirel İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinde doktora çalışmasını bitirerek Dr.ünvanını almıştır. Klinisyen Veteriner Hekimleri Derneği’nin kuruluşunda da önemli hizmetleri olmuştur.

Veteriner Hekim Filiz Demirel,

Association of Avian Veterinarians
Veterinary Information Network (VIN)
Klinisyen Veteriner Hekimleri Derneği
International Academy of Veterinary PainManagement,
FECAVA,
WSAVA,
Istanbul Veteriner Hekimleri Odası
TSAVA gibi kuruluşların üyesidir.